Trésor In Love by Lancôme

tresor_in_love_6

Takip ettiğim yabancı parfüm sitelerinde görmüştüm Tresor’un son parfümü Tresor In Love’ı. Şişesiyle elbette aklımda kalmıştı. Siz şu sayfada gördüğünüzde eminim sizin de aklınızın bir köşesine yazılıverdi hemen. Neden acaba? Şişe asil ve narin duruyor bu bir. İkincisi pembe bir parfüm. Üçüncü unsur şişenin kapağıyla birleştiği noktaya iliştirilmiş ve “Ben en feminenim!” diye haykıran siyah saten gül :)

tresor_in_love_3

Kokusuna gelincee… Açıkçası beni pek de cezbetmedi. Sanırım şekerli ve şurubumsu bir koku almamdan dolayı parfümden. Kötü değil kesinlikle ve hatta orta ayar bir koku da değil, güzel ama “Vay be mükemmel!” demiyor insan kokladığında. Diyeni çıkar, ama bu grubun kalabalık olacağını sanmam.

tresor_in_love_1

Parfüm notaları aslında yabancısı olduğumuz kokular değil.

Üst notası; armut, nektarin ve bergamut.

Orta notası; Türk gülü esansı ve yasemin.

Alt notası; sedir ağacı ve misk.

Gördüğünüz gibi sakin, çiçekli, birazcık da fark yaratması için misk ve sedir ağacı. Biraz neşeli, hanım bir parfüm bu. Bu yüzden günün her saati her yerde kullanabilirsiniz bunu. Kimseyi rahatsız etmez, alacağınız tepki büyük ihtimal “Aa.. hoş bir kokuymuş, hımm.. güzel..” olur.

Ama iddiaya girerim tüm hatun kişiler bu şişeyi raflarında isteyecektir! :) Ben mesela 30 yada 50 ml alırım gibi geliyor belki birgün..

tresor_in_love_2

tresor_in_love__4

Reklam yüzü olan hanım kızımız Elettra Wiedemann. Feminen kadını; tüm kadınların erkeksi ve siyah giyindiği bir partide tütülü kabarık etekli, belinde güllü bir kemeri olan beyaz bir elbiseyle gayet iyi canlandırıyor. Tabi filmimizde feminen kadından anlayan esas abimiz de onu gözüne kestirmiş zaten, bir aşk filminin en romantik sahnesi gibi Paris’deki Studio Davout’da kaydedilmiş bir senfoni eşliğinde sülün gibi ilerliyorlar ve mutlu son! :)

tresor_in_love_5

  • 14 Eylül 2011 tarihli, eski blogtan yazımdır.
Reklamlar

Yorum ||| Comment

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: