Merhaba…

Uzun zamandır yapmak istediğim şeye başlıyorum sonunda. Uzmanlık alanlarımdan biri de parfümdür, zevkim şaşmaz, “Şu sana gider..” dediğim parfümler söylediğim kişi tarafından muhakkak beğenilir. Daha küçücük bir ergen iken sadece şişesine bakarak, koklamayarak aldığım parfümler ile ün salmıştım okulda. Koku bambaşka birşeydir, izdir.. Unutulmamaya, unutturmamaya, bazen de hatırlamaya yemin gibidir. O kokuyu beyin hücreleriniz aldıysa eğer, bi 10 yıl sonra bile en alakasız yerde karşılaşmanızla hatırlamanız muhtemeldir. İlk koklayışınız “hatırlayacağım..!”yeminidir, haberiniz olmaz.. Belki bir saplantı, belki bir hobi, belki bir zevk ve belki de yaşam tarzı.. Seviyorum işte..

Parfümlerle ilgili yazmak istiyorum evet, zevkime güveniyorum buna da evet ama unutulmamalıdır ki zevk, zevktir. Nadiren de olsa dahiler anlaşılamayabilir! =) Yani demem o ki, yazıyı okuyup da gidip parfümeriye hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Ama bunun da sebepleri vardır. Teniniz esmerdir ama beyaz ten kokusu denemişsinizdir.. Zaten teninizde bir parfüm vardır.. Teninizde parfüm olmasa losyon, krem olabilir yada kokulu bir duş jeli ile yıkanmış olabilirsiniz.. Denediğiniz koku o mevsimin kokusu olmayabilir.. Üst üste çok koku koklamışsınızdır ve vücudunuzdaki en kolay yorulan hücreleriniz olan koku alma hücrelerinizin hali kalmamıştır.. Kokladığınız koku belli bir süre bekledikten sonra kendi asıl güzel kokusunu veren bir kokudur..

Size tavsiyem parfüm alırken bunların hepsini göz önünde bulundurmanız.. Artık bir çok parfümeride koku kartları var. Alın elinize bir kitap ve parfümerinin yolunu tutun. Merak ettiğiniz kokuları ayrı ayrı bu kartlara sıkın ve birbirine yakın olmayacak şekilde ayrı sayfalara koyun kartları. Eve döndüğünüzde yanınıza parfüm aralarında koklayıp bir sonraki parfüm kokusunu daha iyi alabilmek adına, koklamak için kuru kahve bulundurun. İşte bu şekilde alacağınız parfüm kokusunda yanılmanız pek olası bir durum değil. Tabi bu kadar işlem sonucu beğendiğiniz parfümü bir de teninizde denemeniz gerektiğini sanırım söylememe gerek yok =)

Reklamlar

Yorum ||| Comment

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: